Najčastejšie otázky

Určite sa chcete v súvislosti s výberom prsteňa na niečo opýtať.
Toto sú najčastejšie otázky – prečítajte si odpovede.

Aký materiál svadobných obrúčok si zvoliť?

Na výbere sa snúbenci môžu aj nemusia úplne zhodnúť. Každý z páru si u nás môže vybrať nielen svoj model prsteňa, ale aj druh materiálu alebo rovnaký pár svadobných obrúčok v inej farbe zlata.

Najčastejšou voľbou je 14-karátové biele zlato. Moderná klasika, ktorá pristane všetkým. Biele zlato síce postupne získa pod vplyvom patiny ľahký nádych dožlta, ale v rámci renovácie vrátime zdarma vášmu prsteňu pôvodný lesk. Biele zlato si snúbenci veľmi často volia aj v kombinácii s ružovým alebo so žltým zlatom.

Neutrálna teplá farba 14-karátového ružového zlata dobre zvýrazňuje vsadené kamene. Popularita ružového zlata za niekoľko posledných rokov prudko stúpla a je veľmi častou voľbou snúbencov. Ružové zlato veľmi pristane aj mužom väčšinou ako variant s vysokým leskom.

Žlté zlato je tradičným materiálom svadobných obrúčok. Ak nosíte doplnky alebo šperky v tejto farbe, skvele vám pristanú aj snubné prstene zo žltého zlata alebo v kombinácii s bielym zlatom.

Najušľachtilejším kovom na svete, z ktorého prstene a šperky vyrábame, je platina. Má vysokú rýdzosť, stálu farbu, je ťažšia ako zlato a je aj drahšia. Platinový prsteň spoznáte podľa charakteristickej kovovosivej farby.
 
Váhate, aký typ kameňa si vybrať, či brilianty alebo zirkóny? Poradíme vám.
SLEDUJTE, ČO JE U NÁS NOVÉ

Pošleme vám zdarma katalóg

Zadajte svoj e-mail a už o pár dní môžete listovať
40 tlačenými stranami nového katalógu BISAKU.