6 spôsobov, ako zmerať veľkosť prsteňa

Vyberáte svadobnú obrúčku alebo zásnubný prsteň a lámete si hlavu nad jeho veľkosťou? Poradíme vám 6 spôsobov, ako zistiť správnu veľkosť. Vďaka niektorým tipom dokážete zmerať a kúpiť správny prsteň aj ako prekvapenie.

1. Navštívte klenotníctvo

Najjednoduchší spôsob, ako zistiť veľkosť prsteňa, je navštíviť jednu z našich kamenných predajní, kde si môžete vyskúšať vybraný zásnubný prsteň alebo svadobnú obrúčku priamo na mieste alebo zmerať veľkosť podľa špeciálnych meracích krúžkoch s rôznymi šírkami. Nájdete nás v Prahe, Brne, Ostrave a Bratislave. Prezrite si širokú ponuku prsteňov a môžete sa spoľahnúť na odborníkov, ktorí vám s výberom poradia.

2. Dajte si poslať merací krúžok

Ak vám osobná návšteva nevyhovuje, radi vám pošleme merací krúžok, podľa ktorého si ľahko určíte veľkosť sami. Meranie je absolútne presné, berte preto do úvahy, že sa vaše ruky pôsobením určitých faktorov menia. Skúste meranie opakovať v rôznych denných hodinách a následne určte priemer.

3. Premerajte prsteň zo šperkovnice

Ak vyberáte prsteň ako prekvapenie, skvele vám poslúži taký, ktorý daná osoba aktuálne nosí. V tomto prípade premerajte jeho vnútorný priemer alebo obvod. Podľa údaja v milimetroch zistíte, aký prsteň vybrať. Pozornosť venujte aj tomu, na ktorom prste ho nosí, a či ide o pravú alebo ľavú ruku. Veľkosť každého prsta sa môže líšiť.

4. Použite povrázok

Ak vyberáte prsteň pre niekoho, kto ho bežne nenosí, pomôže vám povrázok. Jemne ho na prste utiahnite, aby neskĺzol. Potom vyznačte perom v strede bod, ktorý bude prekrývať obe časti povrázka, roztiahnite ho a odmerajte vzdialenosť medzi rozdeleným bodom.

5.  Vyberte sa na tajnú nočnú misiu

Skutočným dobrodruhom, ktorých partnerky prekuknú akúkoľvek snahu o zistenie veľkosti prsteňa, ponúkame ešte jedno riešenie. Počkajte, až bude vaša milá spať, a na premeranie použite merací krúžok alebo povrázok. Tento postup však rozhodne nie je vhodný pre každého. Ak sa obávate, že sa partnerka prebudí a z milého prekvapenia bude skôr nočná mora, radšej sa na veľkosť opýtajte.

6. V Bisaku vás veľkosť prsteňa trápiť nemusí

Ak nechcete riskovať, že vás odhalia, vyberte si ľubovoľný zásnubný prsteň  u nás v Bisaku. Odhadnite veľkosť a pripravte partnerke nečakané prekvapenie. Keď jej prstienok nebude sedieť, príďte spoločne do predajne, kde vám ho dodatočne zdarma upravíme na správnu veľkosť.

SLEDUJTE, ČO JE U NÁS NOVÉ

Pošleme vám zdarma katalóg

Zadajte svoj e-mail a už o pár dní môžete listovať
40 tlačenými stranami nového katalógu BISAKU.