Ako kombinovať šperky

Šperk, ktorý pristane, dokáže skvele podčiarknuť krásu každej ženy. Nemusíte mať doma preplnenú šperkovnicu. Postačí vám zopár vybraných kúskov, ktoré sa hodia nielen k vašej osobnosti, ale aj k vášmu oblečeniu. Kombinovať šperky môžete totiž nielen navzájom, ale aj so svojimi outfitmi. Ako teda šperky skombinovať, aby bol výsledný look čo najpôsobivejší?

Kombinácia drahých kovov

Prvé, čo vám pri kombinovaní šperkov asi napadne, sú drahé kovy. Zlato a striebro spolu zvádzajú večný súboj. Niekto kombináciu zlata so striebrom odsudzuje, niekto ju srdečne víta. Pravdou je, že dnes už môžete na tento zažitý stereotyp s pokojnou hlavou zabudnúť. Ak budete kombinovať tieto dva kovy vo vyváženom pomere a nebudete to preháňať s farebnosťou, a najmä s počtom, nie je na “žlto-bielej” kombinácii vôbec nič zlé.

Náš tip: Vrstvenie je riešenie

Kombinovanie farebných kovov môžete vyriešiť vrstvením. Vrstviť môžete náhrdelník, náramky, a dokonca aj prstienky. Väčší počet šperkov v rôznych farebných kombináciách vytvorí vo finále celistvý dojem.

Výrazné prvky

Pravidlo “nič sa nemá preháňať” je v tomto prípade alfou a omegou. Výrazný náhrdelník rozhodne nenoste spolu s výraznými náušnicami. Asi sa zhodneme na tom, že diamanty patria k najvýraznejším prvkom vôbec. Ich oslňujúcu krásu prekoná asi máločo. Ak patríte k hrdým majiteľkám šperkov s diamantmi, dajte si pozor. Vo vašom outfite by mal hrať úlohu len jeden šperk s diamantom, zvyšok pokojne nechajte vo svojej šperkovnici.

Svadobná obrúčka a zásnubný prsteň

Kapitolou samou osebe je kombinácia svadobné obrúčky a zásnubného prsteňa. Ak sa rozhodnete nosiť oba prstene na ľavom prstenníku, mali by dokonale ladiť. V tomto prípade sa nebojte využiť možnosť svadobných obrúčok a zásnubných prsteňov na zákazku. Ich cena je porovnateľná s klasickými a navyše máte záruku absolútnej jedinečnosti.

Aj šperky majú štýl

Minimalizmus, vintage alebo extravagantnosť. Áno, aj šperky majú svoj štýl. A pri kombinovaní s oblečením na to myslite dvojnásobne. Jednoduché minimalistické oblečenie môžete kombinovať takmer s čímkoľvek rovnako ako minimalistické šperky. Pozor si dajte na vintage a extravagantnosť, tu treba o výbere trochu viac popremýšľať.

Neposedné výstrihy

Najtvrdším orieškom bývajú výstrihy. Pri výstrihu do V si dajte pozor na líniu topu. Aby spolu tvary ladili, je najlepšou voľbou taký náhrdelník, ktorý bude tiež smerovať do tvaru V. Okrúhle výstrihy sú univerzálne, tu si taký pozor na výber dávať nemusíte, k tomuto strihu sa hodí takmer akýkoľvek typ náhrdelníka. Ak si zvolíte top/šaty bez ramienok, vyberte si namiesto náhrdelníka radšej výrazné náušnice.

SLEDUJTE, ČO JE U NÁS NOVÉ

Pošleme vám zdarma katalóg

Zadajte svoj e-mail a už o pár dní môžete listovať
40 tlačenými stranami nového katalógu BISAKU.