Ako sa starať o svadobnú obrúčku, aby bol stále krásny?

Čas pôsobí nielen na váš vzťah, ale aj na prsteň. Skôr či neskôr sa na ňom podpíšu činnosti, ktoré robíte. Predísť všetkému sa rozhodne nedá, ale niektoré situácie vedúce k poškodeniu môžete ovplyvniť.

Je lepší lesk alebo mat?

Každá povrchová úprava sa časom mení. Prstene vyrobené z ušľachtilých kovov do seba doslova zaznamenávajú každý deň vášho manželstva. Podľa našich skúseností sú známky používania najmenej viditeľné na lesklých prsteňoch.  Lesk sa odiera a zmatňuje, mat sa zase častým nosením miestami vyleští. Rozdiely kombinovaných prsteňov sa začnú strácať. Vyberte si preto prsteň, ktorý sa vám páči, a neobmedzujte sa úvahami o výdrži povrchovej úpravy. Aj po rokoch sa totiž šperk dá obnoviť, aby opäť vyzeral ako nový.  
  

Prsteň pri upratovaní najradšej oddychuje v škatuľke

Kovy neznášajú príliš dobre chemikálie. Či už je vaša svadobná obrúčka vyrobená zo zlata alebo z platiny, radšej si ju pri používaní čistiacich prostriedkov zložte. Najhoršie na šperky pôsobia prípravky na báze chlóru. Kontakt s čistiacimi prostriedkami alebo s kozmetikou môže spôsobiť stratu lesku alebo povrchové poškodenie kovu alebo kameňov.  

Čomu sa ešte vyhnúť?

Svadobnú obrúčku odkladajte pri náročnejších manuálnych prácach, ktoré by mohli viesť k zaneseniu alebo poškriabaniu. Negatívne sa na nej podpisuje aj kontakt s kozmetickými prípravkami. Na šport sa preto vydajte radšej bez nej. Dávajte pozor aj na poškodenie kamienka. Aj diamant, najtvrdší zástupca nerastov, nevydrží všetko. Pri zirkónoch je riziko ešte mnohonásobne vyššie. Pri kameňoch navyše hrozí zanesenie nečistotami. Tento nedostatok u nás ľahko vyriešime hĺbkovým čistením ultrazvukom, ktoré je zadarmo.
 

Zložitejšie čistenie radšej prenechajte odborníkom.

Malú nečistotu odstránite bez problémov sami. Vyvarujte sa použitia kovových materiálov a hrubému čisteniu napríklad drôtenkou. Dobre poslúži aj obyčajné špáradlo. O komplexné čistenie sa najlepšie postará skúsený klenotník. Nebojte sa a navštívte nás, radi vašim prsteňom vrátime pôvodnú krásu. Poradíme si aj s neočakávanou situáciou, ako je vypadnutie kameňa. To sa môže stať len vo výnimočných prípadoch pri silnom náraze priamo na kameň. Môže sa poškodiť lôžko, v ktorom je kamienok vsadený, alebo sa môže roztrieštiť.
  

V Bisaku vyřešíme drobné opotřebení za vás  

Aj napriek tomu, že vyrábame prstene najvyššej možnej kvality, sa patina časom objaví na každom z nich. Záleží nám na tom, aby boli vaše prstene v dokonalom stave, preto vám ponúkame celoživotný servis zdarma. Každé 2 roky si môžete dať obnoviť povrchovú úpravu prsteňov. Vďaka nej budú opäť vyzerať ako nové. Službu však využívajte uvážlivo, leštenie totiž spôsobuje drobnú stratu materiálu.

SLEDUJTE, ČO JE U NÁS NOVÉ

Pošleme vám zdarma katalóg

Zadajte svoj e-mail a už o pár dní môžete listovať
40 tlačenými stranami nového katalógu BISAKU.