Ako spoznať naozaj kvalitnú svadobnú obrúčku alebo zásnubný prsteň?

Kvety zvädnú, na slová zabudnete, ale prsteň vám bude pripomínať lásku navždy. Nepodceňujte preto výber a myslite nielen na vzhľad, ale aj na kvalitu. Poradíme, na čo sa zamerať.

Na materiáli nešetrite

Zlato, striebro, platina alebo azda paládium? Každý kov má svoje špecifické vlastnosti. Striebro je cenovo najdostupnejšie, ale je veľmi mäkké a má tendenciu oxidovať, a preto sa nehodí na každodenné nosenie. To môže znamenať, že vám časom sčernie a že sa ošúpe. Chirurgická oceľ je pevnejší materiál. Pre svoju tvrdosť je oceľ aj náročnejšia na spracovanie a neponúka toľko variantov. Vzhľadovo nepôsobí atraktívne pre takmer sivú farbu a navyše už nikdy dodatočne nemožno upraviť veľkosť prsteňa.

Zlato nad zlato

Naše prstene vyrábame výhradne zo zlata a z platiny, pretože ide o najvhodnejšie materiály na výrobu svadobných obrúčok. Najobľúbenejšou voľbou sú zlaté svadobné obrúčky nielen z klasického žltého zlata, ale predovšetkým z bieleho a ružového, ktoré je v posledných rokoch veľmi populárne. Veľkej obľube sa tešia aj prstene z farebne kombinovaných druhov zlata. Na prvom mieste je však kvalita, preto používame vysokokvalitné zliatiny 14- a 18-karátového zlata a platinu s najvyššou rýdzosťou pt/950. Ak naši zákazníci chcú siahnuť po tom najlepšom, volia platinu. Platina je najušľachtilejší kov na svete, ktorý je veľmi tvrdý, ťažký a v porovnaní s bielym zlatom je predovšetkým stálofarebný – prstene z platiny nie sú upravené ródiom. Boli časy, keď boli prstene z platiny až trikrát drahšie než zlaté, ale teraz sú oveľa dostupnejšie. Do kvality svadobných obrúčok sa určite oplatí investovať, pretože ich budete nosiť každý deň.

(Šach) lesk mat?

Lesklé povrchy stále zostávajú obľúbenejším variantom. Na menej kvalitných materiáloch však môžu pri nosení časom vzniknúť odery. Do povedomia sa čím ďalej viac dostávajú aj brúsené alebo pieskované povrchy. Tie sú na prvý pohľad matné. Ak zvolíte kvalitný materiál, na povrchovej úprave tak nezáleží. Pokojne buďte nerozhodní a kombinujte nielen po stránke farebnej, ale aj z hľadiska povrchovej úpravy. Výsledky sú jedinečné.

Briliantu sa nič nevyrovná

Diamant vybrúsený do dokonalosti je nenahraditeľný. V porovnaní so zirkónom vydrží navždy nádherne lesklý a je investíciou, ktorá sa rozhodne vyplatí. K svadobné obrúčke alebo zásnubnému prstienku s briliantom od nás dostanete certifikát o pravosti. Každý kameň má svoje unikátne číslo. To vám zaručí, že na ruke nosíte nenahraditeľný skvost.

Prsteň z lásky vyrobený s láskou

Prsteň musí byť jedinečný rovnako ako vaša láska. Preto kombinujeme ručnú prácu s modernou technológiou. Vďaka vyspelým technológiám môžeme kontrolovať absolútne presný tvar, veľkosť a hrúbku prsteňa. Potom doň ručne vsadíme kameň, aby bolo jeho upevnenie dokonale presné. Materiál aj kameň sú jasnými ukazovateľmi kvality, rozhodujúce slovo má však vždy práca zlatníka. A my jej venujeme všetku usilovnosť a úctu. Vieme totiž, že svadba je jedným z najdôležitejších momentov v živote.

SLEDUJTE, ČO JE U NÁS NOVÉ

Pošleme vám zdarma katalóg

Zadajte svoj e-mail a už o pár dní môžete listovať
40 tlačenými stranami nového katalógu BISAKU.