Ako vybrať očarujúci zásnubný prsteň?

Zásnuby sú jedným z najväčších krokov v živote. Chcete svojej milej vybrať ten pravý prsteň? Poradíme vám ako na to.

Prsteň ako symbol jedinečnej lásky

Ak daruje muž žene prsteň, vo väčšine krajín to znamená, že si ju vybral za svoju nevestu. Žena potom zásnubný prsteň  hrdo nosí na ľavom prstenníku, aby vyjadrila, že už našla lásku svojho života. Podľa predkov ním prechádza tzv. žila lásky, teda priame spojenie medzi prstenníkom a srdcom. Prsteň vyjadruje kruhovým tvarom nekonečnosť lásky, ktorá k sebe viaže životy dvoch ľudí. Nemá začiatok ani koniec, nedá sa rozdeliť, rovnako ako láska snúbencov.

Opýtajte sa sám seba, aký prsteň jej pristane

Výber zásnubného prsteňa nie je jednoduchou úlohou. Ak si neviete rady, zastavte sa na chvíľku a odpovedzte si na pár otázok o svojej partnerke.

  • Aký typ šperkov nosí a z akého materiálu sú?
  • Aká je jej obľúbená farba?
  • Má radšej ozdobné veci alebo uprednostňuje jednoduchosť?
  • Čo rada robí vo voľnom čase?
  • Akú má povahu?

Spíšte si odpovede a vyberajte prsteň podľa nich. Ak stále tápete a nie ste si istí, navštívte niektorú z našich predajní, radi vám s výberom poradíme a pomôžeme vám vybrať ten pravý prsteň.

Chcete urobiť dojem? Zamyslite sa, koľko chcete do prsteňa investovať

Vo všeobecnosti platí, že by cena prsteňa mala zodpovedať dvom mesačným platom ženícha. Rozhodne však neberte tento názor ako dogmu. Vezmite do úvahy svoj životný štýl, priority a súčasný finančný stav, majte však na pamäti, že žiadate o ruku len raz za život a hodnota prsteňa by tomu mala zodpovedať. Ak chcete urobiť dojem a na výbere vám záleží, rozhodne siahnite po prsteni s briliantom. Nemusíte doň investovať desiatky tisíc, krásny sa dá vybrať od 8 tisíc, ale rozhodne na ňom nešetrite. Verte, že to bude najlepšia investícia vo vašom živote.

Klasický alebo moderný vzhľad?

Trendy zásnubných prsteňov sa neustále menia. Obľúbeným variantom stále zostáva klasický typ zásnubného prsteňa  s jedným kameňom zasadeným v korunke. Zvoliť si môžete z niekoľkých typov vyšších aj nižších koruniek so štyrmi alebo šiestimi krapňami, ktoré držia kamienok na jeho mieste. Tieto prstene ponúkame aj s rôznymi dizajnmi doplnenými radom menších kamienkov.  Čoraz väčšej obľube sa tešia aj prstienky s nízko vsadeným kameňom alebo s tromi kamienkami,, ktoré vyjadrujú minulosť, prítomnosť a budúcnosť. Ak nechcete ísť s prúdom, dajte si navrhnúť prsteň presne podľa svojej predstavy, ktorý vám vyrobíme na zákazku. Čoraz viac žien vyhľadáva jednoduchosť,  minimalizmus  a čisté línie. Aj také prstene kraľujú súčasným trendom.

Briliant alebo zirkón?

Na svete snáď neexistuje žena, ktorá by neocenila krásu briliantu. Ide o špeciálne zbrúsený diamant, ktorý vrhá nádherné dúhové svetlo. Je taký tvrdý, že ho bežným nosením nepoškrabete a vydrží žiarivý až do konca života. Zirkón je chemická zlúčenina, ktorá na prvý pohľad vyzerá podobne ako briliant. Môžete si ho vybrať ako lacnejšiu alternatívu drahokamu, počítajte však s tým, že rozdiel vidno a zirkón časom stratí lesk.

SLEDUJTE, ČO JE U NÁS NOVÉ

Pošleme vám zdarma katalóg

Zadajte svoj e-mail a už o pár dní môžete listovať
40 tlačenými stranami nového katalógu BISAKU.