Najromantickejšie miesta na svadbu v Česku

Vybrať miesto, kde sa uskutoční váš veľký deň D, vôbec nie je jednoduché. Na miesto sa bude klásť hneď niekoľko podmienok, ktorým budete musieť výber prispôsobiť – v akom mesiaci sa bude svadba konať (ovplyvnenie počasím), ako ďaleko budú musieť hostia prísť, či ich možno na danom mieste ubytovať atď. Ako to už býva, nevyplatí sa s týmto pridlho otáľať, pretože tie najlepšie miesta bývajú aj najrýchlejšie preč. Túžite po naozaj romantickej svadbe? Pripravili sme pre vás zoznam miest, ktoré jednoducho vyrážajú dych.

Svadba ako z rozprávky 

Niektoré nevesty jednoducho túžia po tom, aby ich svadba vyzerala ako z rozprávky.  Tomuto želaniu sa potom prispôsobuje aj výber samotného miesta. V Českej republike je nespočetné množstvo hradov a zámkov, na ktorých môžete rozprávkový obrad uskutočniť. Tých najviac romantických je však len niekoľko. 

Zámok Hluboká nad Vltavou

Kto by nepoznal jeden z najznámejších zámkov v ČR? Hlubokú nad Vltavou právom označujú za vôbec najkrajší zámok v Česku. Neogotická budova s členitou štruktúrou bielej farby pôsobí absolútne rozprávkovým dojmom. V lete je zámok obklopený pôvabnými kvetinovými záhradami. V zime však nevyzerá o nič horšie, tomuto zámku pristane aj snehová nádielka. Svadby sa tu konajú už od roku 1975, a to celoročne. Najžiadanejšie termíny bývajú v období apríl – september, s výberom nečakajte dlho, rezervácia je potrebná niekoľko mesiacov vopred.

Vodný zámok Červená Lhota

Pamätáte sa na rozprávku Zlatovláska? Film sa natáčal priamo na tomto mieste. Nevšedný vodný zámok Červená Lhota je nesporne neobyčajnou pamiatkou. Neorenesančný červený klenot odrážajúci sa vo vodnej hladine rozhodne má niečo do seba. Obrad sa môže konať vnútri v sieni alebo v blízkych záhradách zámku. Novomanželia dostanú navyše od správcov milý darček – certifikát, ktorý im umožňuje v deň ich výročia svadby bezplatne navštíviť priestory zámku

Zámok Lednice 

Posledným, ale nemenej atraktívnym miestom je zámok Lednice, ktorý je súčasťou Lednicko-valtického areálu. Tento zámok v duchu anglickej gotiky rámuje rozsiahla francúzska záhrada a krajinársky park. Na menšie svadobné obrady sa využíva miestnosť, tzv. kasíno, väčším svadbám kapacitne vyhovuje skôr rytierska sála. V rámci konania obradu je špeciálne vyčlenený aj vonkajší priestor – lúka pri čestnom nádvorí alebo francúzska záhrada.

Náš tip: 

Máte zmysel pre detail a chcete, aby aj ten najmenší kúsok zapadol do pomyselnej skladačky, ktorú predstavuje váš veľký deň? Prispôsobte svadbe aj výber svadobných obrúčok. Každá princezná si zaslúži trblietavý klenot. Svadobná obrúčka s briliantmi z kolekcie Eternity dokáže dokonale ozdobiť ruku princeznej aj kráľovnej.

Trochu bližšie k prírode

Opakom honosnej svadby na zámku je svadobný obrad v prírode. Trendy na rok 2020 hovoria jasne – v jednoduchosti je krása, tomuto roku vládnu prírodné motívy a prirodzenosť. Na uskutočnenie vášho svadobného dňa sa ponúka hneď niekoľko možností od vonkajších rezortov, fariem, parkov až po penzióny.

Horse park Kamenný dvor

Trochu luxusnejším, ale stále prírodným miestom je Horse park Kamenný dvor. Tento prepychový vonkajší rezort sa nachádza neďaleko Dobříša, cca 45 km od Prahy. V minulosti to býval statok, po rozsiahlej rekonštrukcii sa z neho však stalo očarujúce miesto spájajúce tradíciu, prírodu a moderný komfort. Areál je plne súkromný, preto sa nestane, že by vás počas vášho veľkého dňa niekto rušil. Kamenný dvor pre vás zabezpečí full servis naprieč celým obradom – občerstvenie, ubytovanie a nespočetné množstvo doplnkových služieb.

Farma Michael

„Svadba na Farme Michael, to je nezabudnuteľná chvíľa spojená s nádhernou kvetinovou výzdobou a veľkorysým gastronomickým zážitkom.“ Presne takto jednoducho je definovaná svadba, ktorá sa na tomto mieste uskutoční. A my súhlasíme. Prostredie, v ktorom sa Farma Michael nachádza, je plné stromov, kvetov a zvierat. Predstavuje skvelý výber, ak si želáte romantickú svadbu v prírode. Farma sa nachádza niekoľko kilometrov severne od Prahy a ponúka všetko, po čom vaše srdce túži. 

Hodějovický mlyn

Svadba snov, počas ktorej vás bude obklopovať nádherná príroda s nádychom romantického Provensalska. Taká je svadba v Hodějovickom mlyne. Sprostredkovatelia pristupujú ku každej svadbe individuálne, preto si nemusíte vyberať zo štandardnej ponuky. Vaša svadba bude absolútne originálna. Povedzte si svoje ÁNO na tomto jedinečnom mieste v objatí krásnej prírody na Vysočine.

Náš tip:

V prípade, že spájate svadbu s prírodou, si určite potrpíte na prirodzenosť a jednoduchosť. Svadobné obrúčky z kolekcie Timeless vás očaria čistým dizajnom s jemnými prvkami. Svadobná obrúčka z ružového zlata pôsobí romantickým dojmom, podčiarkne nežnosť a bude skvele ladiť s prírodným štýlom vašej svadby.

SLEDUJTE, ČO JE U NÁS NOVÉ

Pošleme vám zdarma katalóg

Zadajte svoj e-mail a už o pár dní môžete listovať
40 tlačenými stranami nového katalógu BISAKU.