Ku každej jednotlivej zákazke pristupujeme s pokorou. Len tak sa môžeme stále učiť niečo nové, poznávať taje a možnosti materiálov, čo sa odráža na výsledných šperkoch. Kladieme dôraz na návrh jedinečných kolekcií snubných prsteňov aj zásnubných prsteňov.

Dozvedieť sa viac informácií...

5 + 1 tip, ako požiadať ženu o ruku

Žiadosť o ruku nie je vôbec jednoduchá vec. Ide o akt, ktorý si bude partnerka, teda vaša nastávajúca, pamätať navždy. K žiadosti o ruku preto pristupujte svedomito, starostlivo si všetko naplánujte a hlavne premyslite. Tento článok poradí mužom, ako svoju milovanú požiadať o ruku a nepokaziť to. Alebo aspoň toho pokaziť čo najmenej a zožať úspech.

1. Zásnubný prsteň

Svätý grál všetkých zásnub, bez ktorého to nepôjde. Zásnubný prsteň je taká malá hádanka. Na prvý pohľad to vyzerá jednoducho, ale vybrať ten správny je niekedy pekne tvrdý oriešok. Musíte zvoliť vhodný štýl, farbu, osadenie (drahé kamene vs. zirkóny) a hlavne trafiť veľkosť prstenníčka vašej milej (Ako vybrať veľkosť prsteňa?). Nezabudnite aj na krabičku! Napodobňovať scény z romantických filmov, keď prstienok nájde partnerka na dne pohára šampanského alebo v strede čokoládového dezertu, je nebezpečné. Namiesto radosti zo zasnúbenia jej môžete darovať nepríjemné dusenie.

2. To pravé miesto

Jeden z faktorov, ktorý pri žiadosti o ruku hrá veľkú úlohu, je miesto. Jeho výber záleží na vašom vlastnom vkuse. Niekto má rád pozornosť, preto si vyberie napríklad reštauráciu alebo rodinnú oslavu. Ďalší má radšej súkromie, a preto doma navarí večeru alebo vyrazí aj s prsteňom na nejaké pekné pokojné miesto napríklad do prírody.

Náš tip č. 1: „Vaše” miesto

Ak patríte medzi pozorných partnerov, ktorí si pamätajú aj maličkosti (a že ich je niekedy naozaj veľa), ktoré vaša polovička spomenie počas prechádzky po meste, určite to využite. Požiadajte ju o ruku na mieste, ktoré vás oboch spája. Miesto, kde ste sa prvýkrát stretli, kde ste mali prvé rande, prvý bozk alebo tam, kde to pre vás niečo znamená. Nič nepoteší ženu viac než skutočnosť, že si pamätáte miesto, kde ste sa spoznali.

Náš tip č. 2: Rodiná oslava

Táto príležitosť je vhodná pre tých, ktorí majú veľmi dobré vzťahy s partnerkinou rodinou. Žiadosť o ruku nie je jednoduchá a ak ste trémista, podpora zo strany rodiny vám určite dodá kuráž. Rodina vám môže pomôcť navodiť správnu atmosféru, takže žiadosť bude príjemnejšia aj pre partnerku, ktorá môže byť spočiatku zaskočená.

3. Jedlo nikdy nesklame

Máte doma ženu, ktorá miluje jedlo? Tak máme pre vás osvedčenú radu. Vezmite vašu polovičku do reštaurácie na dobrú večeru a pri tej príležitosti sa vyslovte. Ďalším nápadom, ktorý však vyžaduje aspoň základnú orientáciu v kuchyni a znalosť potravín, receptov a spotrebičov, je uvariť jedlo SÁM. Tu hrozí riziko, že sa pokrm nepodarí, ale verte, že každá žena bude unesená z vašej vlastnej iniciatívy a snahy. 

4. Pre milovníkov prekvapení a hravosti

Sú medzi nami aj takí, ktorí majú radi prekvapenia. Prekvapiť môžete vlastne kdekoľvek – v práci, pri upratovaní domu, pri nedeľnej kávičke, na Vianoce… Berte však ohľad na to, či sa to v danej situácii hodí. Veľmi originálnou a hravou verziou žiadosti o ruku je „hľadanie pokladu”. Svojej láske pripravíte indície, podľa ktorých bude postupovať a vo finále budete na ňu čakať s krabičkou.

5. Šťastie praje pripraveným

Tak, už ste sa dostali do situácie, keď otvárate krabičku so zásnubným prstienkom a… a? Čo teraz? Čo povedať? Partnerka na vás hľadí, vy sa dívate na ňu a nastáva trápne ticho. Toto určite nechcete zažiť, takže zapojte svoju fantáziu a možno aj básnické črevo. Naplánujte si pár pekných slov a povedzte jej, prečo ste sa takto rozhodli a čo pre vás znamená. 

Rada na záver: Buďte prirodzení, na nič sa nehrajte

Uvedomte si, že žiadosť o ruku je v prvom rade prejavom lásky. Lásky medzi 2 ľuďmi, ktorí spolu majú stráviť zvyšok spoločného života. Mala by vychádzať naozaj zo srdca a zodpovedať vášmu štýlu. Nie je nutné byť za každú cenu najoriginálnejší, najdrahší alebo najštýlovejší. Preto sa na nič nehrajte a buďte prirodzení. Držíme vám prstenníčky!