Materiály a kamene

MATERIÁLY NA VÝROBU SVADOBNÝCH OBRÚČOK A ZÁSNUBNÝCH PRSTEŇOV

V našej výrobe svadobných obrúčok a zásnubných prsteňov prevažuje 14-karátové zlato, na želanie vám však prstienky vyrobíme aj z 18-karátového zlata alebo platiny Pt/950. V ponuke máme aj snubné prstene z karbonu. Všetky naše prstene vyrábame na zákazku a jednotlivé modely možno upraviť podľa vášho želania. Možno si vybrať z bieleho, zo žltého alebo z ružového zlata a ich vzájomných kombinácií. Pri výrobe používame jednotlivé časti bieleho, žltého alebo ružového zlata, ktoré sa podľa potreby skladajú a lisujú pod vysokým tlakom k sebe. Nikdy nepoužívame povrchovo farbené zlato.

V prípade bieleho 14-karátového zlata používame veľmi tvrdú a zároveň najbelšiu dostupnú zliatinu na trhu, ktorú považujeme vďaka týmto vlastnostiam za najvhodnejšiu na výrobu svadobných obrúčok.

Ak máte záujem o prstienky z iného drahého kovu než zo zlata, môžete si vybrať zo špecifických kolekcií svadobných obrúčok, ktoré pre vás vyrábame napríklad z ušľachtilej platiny.

Platina patrí medzi najušľachtilejšie z drahých kovov. Je prirodzene hypoalergénna, vyznačuje sa tvrdosťou a farebnou stálosťou, a preto je tento materiál veľmi účelný na výrobu svadobných obrúčok.


DIAMANTY ZASADENÉ DO NAŠICH ŠPERKOV

Excelentný brus diamantu, ktorý vyniká optickou symetriou, leskom a vzorom fazety. Pri spojení týchto dokonalých parametrov sú zväčšením viditeľné tzv. srdcia a šípy (Hearts and Arrows).

Ukážka nášho výberu ideálneho brusu diamantov:

KAMENE V PRSTEŇOCH

Do našich šperkov, svadobných obrúčok a zásnubných prsteňov vsádzame prírodné aj synteticky vyrobené kamene. Najčastejšou voľbou kameňov sú diamanty s briliantovým brusom. Jednotlivé brilianty dôkladne vyberáme a vsádzame len tie, ktoré sa vyznačujú vysokou kvalitou a výborným briliantovým brusom. Na výber máte hneď dva druhy tohto večne krásneho kameňa: diamant prírodný a diamant vytvorený laboratórne. a prvý pohľad vyzerajú rovnako krásne zirkóny.  V našej výrobe používame len špeciálne kalibrované zirkóny tak, aby ich ligot vydržal čo najdlhšie.