6 tipov, ako vybrať najlepší dátum svadby

Zásnubný prsteň sa už dočkal toho pravého momentu. Teraz je na rade vybrať deň D pre vaše snubné prstene. Ako vybrať najlepší dátum svadby? Poradíme vám.

1. Vysnívané miesto na prvom mieste

Celý život túžite po svadbe v konkrétnej stodole na kraji lesa? Alebo máte zálusk na luxusný hotel v centre diania? V tom prípade si najskôr zistite, či majú voľné termíny. Ak vám ich však ponúknu niekoľko, vyberte si ten najlepší dátum!

2. Rozkvitnutý máj, alebo farebný október?

Alebo milujete teplo a máte jasno v tom, že vaša svadba bude určite prázdninová? Obdobie jari a leta je určite prívetivejšie pre vonkajšie svadby. Na druhej strane teploty uprostred leta bývajú niekedy úmorné, takže myslite na dostatočný tieň pre všetkých svadobčanov. V chladnejšej jeseni môžete využiť napríklad párty stany s ohrievačmi alebo stodolu so zázemím. Svadba v prázdninovom období má zase nevýhodu dovoleniek. A tu sa dostávame k ďalšiemu tipu.

3. Jááááj, my ideme na dovolenku

Urobte si prioritný zoznam ľudí, bez ktorých sa vaša svadba nemôže konať. Tých sa opýtajte na časové možnosti a až potom vyberajte dátum svadby. U ostatných hostí počítajte s tým, že veta s dovolenkou môže zaznieť. Vy si však budete istí, že tí najbližší váš deň prežijú s vami.

4. Toto je naše číslo

Existuje nejaké špeciálne číslo, ktoré váš vzťah sprevádza od začiatku? Napríklad dátum prvého stretnutia alebo rande? Môžete ho využiť aj na dátum svadby. Numerológia dáva číslam veľkú dôležitosť. Pre vás bude význam navždy jasný – svadobné výročie a pripomienka vašej lásky. Navyše si tieto magické čísla alebo čokoľvek iné môžete nechať vygravírovať na snubné prstene. V BISAKU nemáme žiadne obmedzenia, gravírujeme laserom napríklad aj krátke básne.

5. Svadba v pondelok?

Svadba predsa nemusí byť len v sobotu. Vaši blízki si čas nájdu a navyše budete mať pri všetkom oveľa širší výber. Miesta nebudú obsadené, fotograf nebude fotiť inú svadbu, cukrárka nebude piecť tortu pre iný pár. Skrátka samé výhody.

6. Zvládnete všetko pripraviť?

Dajte si nejaký čas na prípravu. Nemusí to byť celý rok. Ak sa s polovičkou zasnúbite na jar, koncom leta už môžete byť svoji. Len možno budete musieť siahnuť práve po pracovnom dni, keď bude obsadenosť o niečo nižšia. Verte však, že odvtedy na tú augustovú stredu nikdy nebudete spomínať ako na pracovnú. Odteraz to bude len váš dátum.

SLEDUJTE, ČO JE U NÁS NOVÉ

Pošleme vám zdarma katalóg

Zadajte svoj e-mail a už o pár dní môžete listovať
40 tlačenými stranami nového katalógu BISAKU.