5 + 1 tipov, ako požiadať ženu o ruku

Žiadosť o ruku často vôbec nie je jednoduchá, ide totiž o akt, ktorý si bude partnerka, teda vaša nastávajúca, pamätať navždy. K žiadosti o ruku preto pristupujte svedomito, dôkladne si všetko naplánujte, a predovšetkým premyslite. Ako ste už určite zistili, tento článok poradí mužom, ako svoju milovanú požiadať o ruku a nepokaziť to (alebo to aspoň pokaziť čo najmenej), a tak zožať úspech.

1. Zásnubný prsteň

Svätý grál všetkých zásnub, bez ktorého by to rozhodne nešlo. Zásnubný prsteň je taká malá zákernosť, ktorá vyzerá na prvý pohľad jednoducho, pravdou však je, že vybrať ten správny je niekedy naozaj tvrdý oriešok. Musíte vybrať vhodný štýl, farbu, osadenie (drahé kamene v. zirkóny), a predovšetkým trafiť veľkosť zodpovedajúcu prstenníku vašej milej (Ako vybrať veľkosť prsteňa?). Nezabudnite ani na škatuľku! Napodobňovať scény z romantických filmov, keď si prstienok partnerka nájde na dne pohára šampanského alebo uprostred čokoládovej tortičky je nebezpečné a namiesto radosti zo zasnúbenia jej môžete spôsobiť nepríjemné dusenie.
 

2. To pravé miesto

Jedným z faktorov, ktorý pri žiadosti o ruku hrá veľkú úlohu, je miesto. Výber miesta dosť záleží na vašom vlastnom vkuse, niekto má rád pozornosť, preto si vyberie napríklad reštauráciu alebo rodinnú oslavu, niekto má zase radšej súkromie, a preto radšej uvarí večeru sám doma alebo vyrazí aj s prsteňom na nejaké pekné pokojné miesto, napríklad v prírode. 

Náš tip č. 1 – „Vaše“ miesto

Ak patríte medzi tých pozornejších partnerov, ktorí si pamätajú aj maličkosti (a že ich je niekedy naozaj dosť!), ktoré vaša polovička vypustí z úst počas prechádzky po meste, určite ju požiadajte o ruku na mieste, ktoré vás oboch spája. Miesto, kde ste sa po prvýkrát stretli, kde ste mali prvé rande, kde ste si dali prvú pusu, alebo ktorékoľvek iné miesto, ktoré pre vás oboch znamená niečo špeciálne. Nič nepoteší ženu viac ako skutočnosť, že si pamätáte miesto, kde ste sa zoznámili.

Náš tip č. 2 – Rodinná oslava

Táto príležitosť je vhodná pre tých z vás, ktorí majú veľmi dobré vzťahy s partnerkinou rodinou. Žiadosť o ruku vôbec nie je jednoduchá, a ak ste trémista, podpora zo strany rodiny vám rozhodne dodá odvahu a pomôže vám vyjadriť sa čo najlepšie. Rodina vám tiež môže pomôcť vytvoriť správnu atmosféru, takže žiadosť bude o to príjemnejšia aj pre partnerku, ktorá môže byť najskôr zaskočená. 

3. Jedlo nikdy nesklame

Máte doma partnerku, ktorá má rada jedlo? Tak pre vás máme osvedčenú radu. Vezmite svoju polovičku do reštaurácie na dobrú večeru a pri tej príležitosti sa vyjadrite. Ďalším nápadom, ktorý si však vyžaduje aspoň základnú orientáciu v kuchyni a znalosť potravín, receptov a spotrebičov, je uvariť jedlo SÁM. Tým beriete na seba riziko, že sa vám jedlo nepodarí, ale verte, že každá žena bude unesená z vašej vlastnej iniciatívy, a predovšetkým zo snahy. 

4. Pre milovníkov prekvapení a hravosti

Sú medzi nami aj takí, ktorí milujú prekvapenia, alebo ich milujú aspoň ich partnerky. Prekvapiť môžete vlastne akokoľvek – pri upratovaní domu, pri nedeľnej popoludňajšej kávičke, na Vianoce... Berte však, prosím, vždy do úvahy, či sa to v danej situácii hodí. Veľmi originálnou a hravou verziou žiadosti o ruku je „hľadanie pokladu“, keď polovičke pripravíte indície, podľa ktorých budete postupovať, a vo finále na ňu budete čakať s onou škatuľkou.

5. Šťastie praje pripraveným

Tak, nejakým spôsobom ste sa už dostali do situácie, keď otvárate škatuľku so zásnubným prstienkom a... a? Čo teraz? Čo povedať? Partnerka na vás vyvaľuje oči, vy vyvaľujete oči na ňu a nastáva trápne ticho. Toto rozhodne nechcete zažiť, takže či sa vám to páči, či nie, musíte zapojiť fantáziu, najlepšie aj svoje básnické črevo, a naplánovať obstojnú reč, v ktorej sa zmienite o tom, prečo ste sa takto rozhodli a čo pre vás vaša priateľka znamená, ideálne nie veľmi dlhú ani krátku. 


Rada na záver: Buďte prirodzení, na nič sa nehrajte

Uvědomte si prosím, že žádost o ruku je projevem lásky. Lásky mezi 2 lidmi, kteří spolu mají strávit zbytek společného života. Měla by vycházet opravdu od srdce a měla by odpovídat vašemu stylu. Není třeba mít za každou cenu nejoriginálnější, nejdražší nebo nejstylovější žádost. Proto si na nic nehrajte a buďte přirození. Držíme vám prsteníčky!
SLEDUJTE, ČO JE U NÁS NOVÉ

Pošleme vám zdarma katalóg

Zadajte svoj e-mail a už o pár dní môžete listovať
40 tlačenými stranami nového katalógu BISAKU.