Ako na poškriabané alebo matné svadobné obrúčky

Výber svadobné obrúčky je dôležitým krokom, bez ktorého by sa žiadny svadobný deň nezaobišiel. Nikto z vás však určite netúži po tom, aby sa váš prácne vybraný vysnívaný prstienok hneď poškriabal. Je vôbec možné, aby sa prsteň nepoškriabal, a tak nestratil svoju krásu?

Rozhoduje materiál

Alfou a omegou je v tomto prípade materiál, z ktorého je svadobná obrúčka vyrobená. Klasickým výrobným materiálom býva zlato, ktoré je však v skutočnosti dosť mäkké. Preto sa tešia čoraz väčšej obľube rôzne zliatiny, z ktorých vzniká zlato farebné. Nielenže má zlato atraktívnejšiu farbu, ale prídavok iného drahého kovu dokáže aj zdokonaliť jeho vlastnosti.

Napríklad biele zlato, ktoré sa vyrába zlievaním zlata s iným bielym kovom (striebro, zinok, nikel, paládium alebo platina), získava na tvrdosti a odolnosti, predovšetkým vtedy, keď ide o biele zlato s prídavkom niklu.

Samostatnou kapitolou v rámci trvácnosti a odolnosti sú svadobné obrúčky z chirurgickej ocele, titánu alebo volfrámu.

Starajte sa o svoje svadobné obrúčky

Svadobná obrúčka sa po svadbe absolútne prirodzene stáva súčasťou vášho outfitu. Počas bežného denného nosenia sa však môže ľahko poškodiť. Aby prstene vydržali čo najdlhšie oslňujúco žiarivé, snažte sa dodržiavať pár jednoduchých pravidiel.

S prsteňom si už nezacvičíte

Posilňovňa je síce skvelým miestom na oddych a formovanie vašej postavy, zároveň je však pre váš prsteň dosť nebezpečná. Väčšina vybavenia a strojov je kovová, vzájomné trenie kovu o drahý kov môže hneď spôsobiť odery a škrabance. Pred návštevou posilňovne si preto prsteň radšej odložte na bezpečné miesto.

Aj pred sprchovaním si ho odložte

Hoci sa to môže zdať zbytočné, prsteň si pred sprchovaním alebo kúpeľom radšej odložte. Zvyšky telovej kozmetiky do sprchy sa totiž môžu usádzať v mikroskopických vrstvách na prsteni, čím poškodia jeho lesk, agresívnejšie (napríklad kúpeľové soli) môžu zase narušiť jeho odolnosť.

Plávanie prospieva vašej kráse, prsteňom nie

Podobne ako pri sprchovaní je to aj pri plávaní v bazénoch. Tu navyše pôsobí na prsteň chlór, ktorý obsahuje každá bazénová voda.

Aj zásnubný prsteň môže uškodiť

Poriadnu neplechu môže narobiť aj zásnubný prsteň. Ak ste sa, dámy, rozhodli nosiť oba prstene na ľavom prstenníku, môže sa stať, že jeden prsteň môže poškriabať ten druhý. Ak teda máte výrazne odlišné prstene (napr. jeden hladký a druhý členitý), popremýšľajte nad variantom nosiť oba oddelene.

Riešením môže byť nadčasový mat

Všetci sa zhodneme na tom, že odery a škrabance sú oveľa viditeľnejšie na lesklom povrchu než na povrchu matnom. Prečo si teda nevybrať na spečatenie vašej lásky práve prstene s matnou povrchovou úpravou? Ich elegancia a sofistikovanosť vás prekvapia.

Čo so škrabancami?

Ak už vám vznikli na prsteni škrabance, nezúfajte. Kvalitné klenotníctva a predajne svadobných obrúčok by vám mali byť nápomocné a prstene by mali dať do poriadku pomocou drobnej povrchovej úpravy. BISAKU ponúka v rámci svojho servisu aj možnosť kompletného vyčistenia a obnovy každé 2 roky zadarmo, vaše prstene tak dlho vydržia v dokonalom stave.

SLEDUJTE, ČO JE U NÁS NOVÉ

Pošleme vám zdarma katalóg

Zadajte svoj e-mail a už o pár dní môžete listovať
40 tlačenými stranami nového katalógu BISAKU.