Na ktorej ruke sa nosí zásnubný prsteň a kam sa dáva snubný prsteň?

Sú to tie najdôležitejšie šperky, ktoré vás budú sprevádzať celý život. Jeden prstienok odštartuje cestu k oltáru, druhý si tam s partnerom vymeníte ako dôkaz večnej lásky. Snubný a zásnubný prsteň však môžu spolu ladiť aj po svadbe. Ako vy. Na ktorú ruku a prst ich nasadiť? A líši sa to pre pánov?

Na rozdiel od lásky nejde o žiadnu vedu.

Tak ako milostný vzťah prechádza rôznymi etapami, vezmeme to aj my pekne poporiadku. A prvý významný šperk je zásnubný prsteň. Ktorá ruka je tá vyvolená?

Kam sa dáva zásnubný prsteň?

Aj keď sa chystáte do novej životnej etapy s tým pravým či pravou, zásnubný prsteň poputuje vždy na ľavú ruku. Ide o dlhú tradíciu a jej dodržiavanie má stále niečo do seba.

Legiend a mýtov o tom, na akej ruke sa nosí zásnubný prsteň a prečo, existuje veľa. Jeden príbeh hovorí o spojení so srdcom žilkou lásky, ďalší o tom, že práve na pravej ruke venujeme prst životnému partnerovi. Hlavnú rolu však hrá prstenníček. O správnom prste na nosenie tohto vzácneho šperku väčšina ľudí aspoň tuší, pri ruke však často vznikajú obavy. Veríme, že sme ich navždy rozptýlili a vy sa môžete len tešiť, čo ďalšie vám prinesie život. No a po zásnubnom prsteni bude nasledovať nepochybne ten snubný.

Kapitola 2: Snubný prsteň. Ktorá ruka bude tá pravá?

Prsteň, ktorý si vymeníte na nezabudnuteľný deň D. Vyslovíte svoje sľuby a nastane okamih pravdy – na ktorej ruke sa nosí snubný prsteň? Muži často zaváhajú. Ale naozaj to nie je pre to, že by si neboli istí svojou láskou. Tak, páni, (a aj dámy), snubný prsteň patrí vždy na ľavú ruku. Na totožné miesto, kde sa nosí zásnubný prsteň.

Ako nosiť zásnubný a snubný prsteň po svadbe?

Kde sa nosí zásnubný prsteň po svadbe, keď ste si práve so životnou láskou vymenili snubné prstene? Muži si nemusia lámať hlavu – na rozdiel od svojich pôvabných polovičiek majú na ruke len jeden šperk, ktorý je zvečnením niečoho krásneho. Dámam sa ponúka niekoľko spôsobov:

  1. V prípade, že vám prstene ladia, môžete ich nosiť spolu. Najskôr však na prstenníček nasaďte snubný prsteň. Ruka, o ktorú požiadal váš partner, sa bude dokonale pýšiť aj dvoma prstienkami. V Bisaku tvoríme šperky, ktoré spolu dokonale ladia, a preto môžete už dopredu myslieť aj na túto možnosť.
  2. Obľúbený variant nosenia je tiež ďalší prst ľavej ruky. Najčastejšie ide o prostredníček. Týmto spôsobom oba šperky získajú pozornosť, ktorú si aj zaslúžia.
  3. Chybou nie je ani pravá ruka. Možno ste to nečakali, prstenníček pravej ruky je však časté miesto, kde sa nosí zásnubný prsteň po svadbe.

Mnoho žien sa rozhodne zásnubný prsteň po svadbe nenosiť. Nebola by však škoda nechať taký nádherný šperk v šperkovnici? Len sa sami pozrite, aké prstene môžu zdobiť vašu ruku.

Prstienky sa nosia na celom svete, ale inak

V niektorých európskych krajinách, ako sú Nemecko, Rakúsko alebo Nórsko, sa napríklad snubné prstene nosia na prstenníčku pravej ruky. Rovnakým spôsobom sa prstene nosia aj v rámci pravoslávnej cirkvi. Zároveň existujú kultúry, v ktorých prstene zdobia krk a predstavujú dokonca odlišnú symboliku.

Vyberajte dôkladne, ide o životné rozhodnutie

Možnosť, ako sa pri nosení oboch šperkov odlíšiť, je určite aj výber druhej ruky. Ak si však želáte zachovať túto peknú tradíciu, lepší spôsob bude vybrať naozaj originálny snubný a zásnubný prsteň. Ruka partnera či partnerky už bude navždy vaša, tak nech to stojí za to.

A páni – na ktorú ruku sa dáva zásnubný prsteň, už viete. Nastal teda ten správny čas?

SLEDUJTE, ČO JE U NÁS NOVÉ

Pošleme vám zdarma katalóg

Zadajte svoj e-mail a už o pár dní môžete listovať
40 tlačenými stranami nového katalógu BISAKU.