Prstene a ich každodenné nosenie

Ako na to, aby zostali krásne?

Ako na to, aby zostali krásne?

Drahé šperky si vyžadujú starostlivosť, aj keď sa nimi zdobíme len príležitostne.

Svadobné obrúčky sú však okrem iného unikátne práve tým, že si ich obyčajne neodkladáme, ak si to priamo nevyžaduje naše zamestnanie.

Každodenným nosením sa tak zlatý prsteň, samozrejme, opotrebúva, nech je akýkoľvek kvalitný. Keďže je jeho úlohou nielen zdobiť, ale predovšetkým po dlhé nadchádzajúce roky symbolizovať silu lásky a pevný význam manželstva, treba sa oň starať, aby zostal po celý ten čas rovnako krásny, pevný a neošúchaný ako váš vzťah.

Zásady pri predchádzaní nežiaducemu poškodeniu a znečisteniu svadobných obrúčok

  • Prstene by nemali prichádzať do styku s chemikáliami a čistiacimi prostriedkami, preto je vhodné odkladať ich pri upratovaní. Chemikálie nepoškodia samotné zlato, ale môžu oslabiť a tým poškodiť ochrannú povrchovú úpravu prsteňa (ródium), vďaka ktorej šperky vydržia dlho ako nové.
  • Prstene opatrne odložte aj pri umývaní rúk a nanášaní krémov na ruky, inak zbytočne zanesiete do škár a otvorov prsteňa nečistoty, zvyšky mydla a potu. Po ich zaschnutí vznikajú usadeniny, ktoré vedú k tomu, že prstene rýchlo strácajú lesk a že si budú často vyžadovať dôkladné vyčistenie.
  • Z rovnakých dôvodov nenoste prstene do bazénov, ale si ich radšej odložte aj pred sprchovaním alebo pred vstupom do sauny, vyvarujte sa kontaktu prsteňov s kozmetickými prípravkami, líčidlami, mejkapom a parfumami. Je vhodné odkladať si ich aj pred spaním rovnako ako si odkladáme robustné náušnice alebo drahé hodinky.
  • Snažte sa nevystavovať prsteň priamemu kontaktu s predmetmi z tvrdých, kovových materiálov, ako sú napríklad kľúče, kovové kľučky na dverách alebo mince a ešte sklo. Môže to ľahko viesť k poškriabaniu.
  • Prstene si vždy odkladajte do šperkovnice, ktorá je na to určená, alebo do škatuľky s mäkkou, jemnou výstelkou. Najlepšie do tej, ktorú dostanete k svojim šperkom priamo vo vašom zlatníctve.

Celoživotný servis zlatníctva Bisaku – popredajná starostlivosť o vaše svadobné šperky úplne zdarma!

Aj pri dôslednom dodržiavaní týchto zásad si treba uvedomiť, že je zlato koniec koncov mäkký kov podliehajúci časom a každodenným nosením opotrebeniu. Dôkladnou pozornosťou a starostlivosťou môžete dôsledky tohto opotrebenia výrazne obmedziť, napriek tomu však prsteň môže časom začať strácať lesk a tým aj svoju krásu.

V klenotníctve Bisaku však myslia na všetko, a predovšetkým na potreby svojich zákazníkov. Ak sa nimi stanete aj vy, je pre vás pripravený špeciálny program zaručujúci popredajný servis spočívajúci napr. v možnostiach pravidelného čistenia, leštenia, ale aj v obnove povrchovej úpravy podľa stavu šperku a vašich požiadaviek.
Táto služba je vám k dispozícii každé dva roky od kúpy prsteňov v zlatníctve Bisaku a je úplne bez poplatku.

Znečistenie, jemné poškriabania alebo deformácie prsteňa je možné opraviť, záleží, samozrejme, na rozsahu poškodenia.
Je to práca, s ktorou sa odborníci v zlatníctve Bisaku stretávajú takmer každý deň. Dbajú preto na dôslednú informovanosť svojich zákazníkov v oblasti starostlivosti a opatrnosti pri manipulácii a každodennom nosení týchto drahých šperkov, aby bolo týchto poškodení čo najmenej.

Ak sa však vyskytnú, práve tu im poskytneme najlepšiu starostlivosť, aby sme vám ich vrátili v pôvodnej podobe, krásne, lesklé, uchvacujúce.

V zlatníctve Bisaku tak zostávajú vaše šperky aj naďalej v tých najlepších rukách.

SLEDUJTE, ČO JE U NÁS NOVÉ

Pošleme vám zdarma katalóg

Zadajte svoj e-mail a už o pár dní môžete listovať
40 tlačenými stranami nového katalógu BISAKU.